Vyšetření okultního krvácení ve stolici.

Kolorektální karcinom (KRCA) představuje vážné zdravotní riziko pro evropskou populaci, převážně v regionu střední Evropy, kde je druhou nejčastější rakovinou stejně jako druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu.
Při správném použití screeningových metod lze kolorektální karcinom zachytit již v časných stadiích onemocnění, která jsou dobře léčitelná.

Screeningové vyšetření nádorů tlustého střeva je možno provést u mužů i žen ve věku 50-55 let 1x ročně, po 55. roce života 1x za 2 roky.

Většina současných testů je pouze kvalitativních (negativní nebo pozitivní),výsledky mohou být ovlivněny odběrem stolice, potravou
Automatický analyzátor japonské firmy Eiken kombinuje kvantitativní analýzu s kvalitativním odběrem vzorku stolice. Jedná se o kvantitativní analýzu hemoglobinu ve stolici (qi_FOBT test) imunochemickou latexovou aglutinační metodou. Analytická citlivost je 20-2000 ng HbA0/ml. Test není ovlivněn potravou.

Test je možno provést na pracovišti Poliklinika Anděl s.r.o., Hvězdova 33, 3.patro – laboratoř.

Odběrovou kazetku je možno vyzvednout u lékařů Polikliniky Anděl Test je zdarma u osob 50-55 let 1x ročně, 55 a více let 1x za 2 roky.

Test je velmi vhodný i pro mladší pacienty nebo pacienty, kteří požadují vyšetření častěji než je uvedeno. V těchto případech není vyšetření hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Cena za provedení testu je 200 Kč.

Vyšetření okultního krvácení ve stolici